Book
Stok Narciarski Arena Jaworki

Stok Narciarski Arena Jaworki

Ośrodek Arena Narciarska Jaworki - Homole położony jest w Jaworkach jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, na styku dwóch pasm górskich – pasma Radziejowej i Małych Pienin. Położenie to, powoduje, że panuje tutaj wyjątkowy, służący zdrowiu mikroklimat oraz niezwykłe bogactwo form krajobrazu.

Ośrodek narciarski został przebudowany i zmodernizowany w 2009 roku. W miejsce istniejącego wyciągu orczykowego wybudowano dwuosobową kolej linową firmy Leitner, a także nowy wyciąg orczykowy dla dzieci. Dla uczniów Szkoły Narciarskiej i wszystkich stawiających pierwsze kroki narciarskie wybudowano wyciąg bezpodporowy położony tuż obok biura Szkoły.

Zapraszamy wszystkich do uprawiania „białego szaleństwa” na następujących trasach zjazdowych o łącznej długości około 3600 metrów:

 • Trasa nr 1 – obok wyciągu orczykowego „Storczyk”, sztucznie zaśnieżana o długości około 600 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Posiada homologacje PZN do slalomu.
 • Trasa nr 1 a – trasa dojazdowa do stoku przeznaczonego do rozgrywania zawodów narciarskich o długości 200 metrów, łatwa, sztucznie zaśnieżana i ratrakowana.
 • Trasa nr 2 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)
 • Trasa nr 3 – trasa do treningów i zawodów położona obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 760 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona). Posiada homologacje PZN do slalomu giganta.
 • Trasa nr 4 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.
 • Trasa nr 5 – Trasa ta jest położona obok wyciągu „KROKUS”. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów stawiających pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktorów lub samodzielnie.
 • Trasa nr 6 – położona obok wyciągu orczykowego „Storczyk” w górnej części ośrodka narciarskiego, zaśnieżana i ratrakowana. Trasa jest łatwa (niebieska) przeznaczona do nauki jazdy na nartach.
  Location Jaworki
  Hour pon-pt 10-16 sob-ndz 9-17
  Price od 35 zł
  Contact www.arenanarciarska.pl
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close