Pieniny Grand Szczawnica, Szczawnica

W okolicy

Pieniny, góry atrakcji

Stadnina RAJD w Jaworkach

Spróbuj jazdy konnej pod okiem instruktora lub wyjedź na rajd po parku krajobrazowym albo góralski kulig z pochodniami! Jeśli ktoś z Twoich bliskich potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, stadnina oferuje profesjonalną hipoterapię. Goście stadniny, niezależnie od pory roku, mogą korzystać z góralskiej wiaty z kamiennym grillem na terenie rezerwatu przyrody.

Spływ przełomem Dunajca

Wejdź na tratwę prowadzoną przez flisaka w tradycyjnym stroju i podziwiaj zapierające dech górskie plenery. Z poziomu rzeki zobaczysz panoramę Trzech Koron, Sokolicę i inne pienińskie szczyty. Spływy odbywają się codziennie od kwietnia do października z wyjątkiem Wielkanocy i Bożego Ciała.

Kilometry tras

Ze Szczawnicy wychodzi mnóstwo porywających tras pieszych, rowerowych i konnych. Można nimi zawędrować na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do zachwycających rezerwatów przyrody, takich jak Wąwóz Homole, Wysokie Skałki czy rezerwat Białej Wody.

Narty

Zimą uzdrowisko oferuje miłośnikom białego sportu 4 trasy o różnych poziomach trudności. Są to trasy zjazdowe na Palenicy, Szafranówce i Arenie Narciarskiej Jaworki.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij